CO JE NOVÉHO V 1.A?

Dopolední výlet na Helfštýn

Ve středu 18.4. 2018 jsme v rámci dne otevřených dveří navštívili hrad Helfštýn. Počasí bylo nádherné a proto nic nebránilo tomu, aby jsme si výlet užili. Chvilkami jsme se i báli, to když nám pan průvodce vyprávěl pověsti o tajemné zelené paní nebo černém psovi, ale naštěstí jsme nikoho z nich nepotkali a všechno bylo moc fajn!


Noc s Andersenem

I pro letošní rok se některé třídy na naší škole rozhodly zúčastnit noci s Andersenem. Po krátkém úvodu, kdy se děti dozvěděly, kdo je pan Andersen a proč se dělá tato akce, že letošním tématem je Pejsek a Kočička,  následovala část zábavnější, kdy děti plnily všelijaké úkoly. Mimo jiné, musely  jednou použít svůj nosík a najít ne zrovna  voňavou dobrůtku :-). Nejlepší úkol byl na samém závěru - stezka odvahy! Děti se s ní popraly a velmi statečně ji zvládly.


Návštěva Hasičské stanice v Hranicích

Po návštěvě Záchranné stanice v Hranicích, jsme navštívili i hasiče. Děti viděly na vlastní oči hasičská auta, veškerou techniku která se používá při výjezdech, sjezd hasiče po tyči apod. Návštěva se moc vydařila!Návštěva Záchranné stanice v Hranicích

V únoru jsme společně se třídou 1. B navštívili stanici Záchranné služby v Hranicích. Děti si na vlastní oči prohlédly, jak taková sanitka vypadá. Co všechno v ní je a někteří dokonce i to, jak se v ní leží! Odvážlivci si nechali změřit tlak nebo EKG. Během naší návštěvy jsme zažili i dva výjezdy sanitky. Návštěva byla úžasná a v nejbližších týdnech nás čeká návštěva hranické hasičárny.


Dobrodružné spinkání ve škole

Ve čtvrtek 22.2. 2018 jsme spinkali ve škole! Sešli jsme se v šest hodin večer se spacáky,  plyšovými kamarády a hlavně s dobrou náladou. Za večer si stihly děti zatančit, zacvičit, zazpívat, zahrát nejrůznější hry a soutěže... no a po tomto náročném programu následovala večeře, čištění zoubků a konečně spinkání, ke kterému jsme si pustili pohádku. A protože byly děti pořádně unavené, za chvilku už všichni spinkali. Ráno jsme si dali výborné buchty a dobrůtky od maminek, za které tímto moc a moc děkujeme!!!

Celý večer jsme si moc užili a rodiče už si píšou do deníčkudalší termín 5.4. 2018, kdy tu budeme spinkat znovu :-)!
1. vysvědčení

V 1.A jsme vysvědčení oslavili se vším všudy! Nechyběly rychlé špunty, nějaká ta dobrůtka a dobrá nálada :-).Takhle jsme šikovní ve výtvarné výchově.Jak jsme stavěli domečky pro skřítky...NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

V úterý 10.10. jsme nezačali náš vyučovací den jako obvykle českým jazykem, ale návštěvou městské knihovny. Čekala nás zde moc milá paní knihovnice, která nás provedla po celé knihovně, ukázala  nám oddělení pro dospěláky, ale hlavně dětské oddělení, kde probíhala většina programu. Děti se dozvěděly, co musí udělat pro to, aby byly členy knihovny, kdy si můžou knížky půjčovat, jak je vracet, vybírat atd.

Po úvodu, kdy děti zjistily, jak a co v knihovně funguje, měla paní knihovnice připravené ukázky z knížek, které byly moc zajímavé a často i vtipné.

Na závěr, si děti mohly prohlédnout knihy, které se jim líbily a také mohly něco hezkého nakreslit.

A už teď víme, že v březnu navštívíme knihovnu znovu. Do té doby budeme pilně trénovat, aby jsme příště něco přečetli paní knihovnici i my. :-)DOPRAVNÍ SOUTĚŽ

V úterý 26.9. proběhla na naší škole dopravní soutěž. Děti musely zdolat nelehkou jízdu zdatnosti na koloběžce, předvést své znalosti dopravních značek, zdravovědy a také si vzpomenout, co jsme se naučili při návštěvě pana strážníka v naší třídě. Všichni byli moc šikovní a nakonec si zasloužili drobnou odměnu :-).


Pondělí 18.9. 2017 začalo pro naši třídu 1. A netradičně. Aniž by děti cokoliv tušily, přisel k nám strážník městské policie. Prověřoval znalosti dětí, jejich zkušenosti z provozu, ale i jejich pozornost.